Koření Anýz celý

Anýz celý

Balení 40 g 36 Kč koupit Balení 80 g 72 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 90,- / 100 g
 

Koření Anýz celý

Anýz je koření s mnohostranným využitím a to nejen při vaření a pečení, ale i při nakládání zeleniny, jako např. řepy, mrkve, zelí, okurek apod.

Anýzové koření je důležitou ingrediencí v receptech asijské kuchyně, především v indické a čínské, kde se s oblibou přidává do pokrmů z masa.

Ve sladké kuchyni jej objevíme v ovesných kaších, sladkých rýžových pokrmech i mléčné polévce.

Protože anýz působí velmi dobře proti nadýmání, své významné místo si vydobyl i v pečení, kde se přidává do koláčů, vánočního pečiva, anýzových placiček a samozřejmě bývá součástí chlebového koření.

Chuť a vůně Chuť anýzu je podobná lékořici s pikantní sladkostí a jemným pepřovým tónem.
Kde se pěstuje Středomoří, Balkán, Španělsko, Indie, Turecko, Mexiko
Na co se používá Do pečiva, chleba, při nakládání zeleniny, hodí se i do jablečných a hruškových kompotů. Používá se v indické a čínské kuchyni, kde se s oblibou přidává do pokrmů z masa. Své místo má i při výrobě likérů a léčivých čajů.
Země původu Sýrie
Etiketa pro celý anýz
 
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Zajímavá příloha k masu: mrkev na másle s trochou medu a lžičkou anýzu restujte na střední teplotě do změknutí.
 
Anýz nabízíme v těchto variantách
 
Jak se anýz řekne:
jiné názvy: bedrník anýz, bedrovník, sladký římský kmín, chlebové semínko
latinsky: Pimpinella anisum
slovensky: aníz
anglicky: anise
německy: Anis
francouzsky: anis, boucage
vietnamsky: Anis
Druh kuchyně, ve které se anýz s oblibou používá
 
Na co se anýz většinou používá
 

Kde koupím celý anýz?

Nejenom celý anýz, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celého anýzu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě