Koření Bobkový list celý

Bobkový list celý

Balení 5 g 20 Kč koupit Balení 20 g 80 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 400,- / 100 g
 

Koření Bobkový list celý

Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně. Dobře podporuje trávení a proto se obvykle přidává k těžším pokrmům. Hlavní prim hraje při vaření polévek, omáček a marinád a těžko si tak bez něj můžeme představit třeba svíčkovou nebo rajskou omáčku.

Bobkový list se skvěle hodí téměř ke všem druhům masa s omáčkou, guláši nebo houbám. A pokud holdujete vegetariánské kuchyni, určitě jej zkuste přidat k tofu nebo jiným alternativám masa. Pokud nechcete v hrnci lovit bokové listy, můžete použít mletou variantu tohoto koření, která vám ušetří pátrání naběračkou v hustých omáčkách.

Kromě vaření je bobkový list důležitý i při nakládání zeleniny do octa, jako jsou okurky, zelí nebo houby.

Chuť a vůně Lehce nahořklá chuť s tóny muškátového oříšku a kafru.
Kde se pěstuje Přední Asie, Středomoří
Na co se používá Bobkový list se přidává do smetanových omáček, polévek, při nakládání masa, okurek a hub, pečení masa, zvláště zvěřiny, nezbytná součást rajské omáčky a bešamelu. Také slouží k dochucování pokrmů z mořských plodů, luštěnin, zeleniny i rýže.
Země původu Turecko
Etiketa pro celý bobkový list
 
Bobkový list nabízíme v těchto variantách
 
Jak se bobkový list řekne:
jiné názvy: bobek, vavřín
latinsky: Laurus nobilis
slovensky: bobkový list
anglicky: bay leaf, laurel bay
německy: Lorbeerblatt
francouzsky: feuille de laurier
vietnamsky: lá nguyệt quế
Druh kuchyně, ve které se bobkový list s oblibou používá
 
Na co se bobkový list většinou používá
 

Kde koupím celý bobkový list?

Nejenom celý bobkový list, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celého bobkového listu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě