Chilli Naga Bhut Jolokia drcené

Chilli Naga Bhut Jolokia drcené

Balení 10 g 72 Kč koupit Balení 40 g 288 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 720,- / 100 g
 

Koření Chilli Naga Bhut Jolokia drcené

Chilli paprička Naga Bhut Jolokia byla dlouhou dobu (až do roku 2007) se svou pálivostí 1 000 000 SHU (jednotka pálivosti) uznávána jako nejpálivější paprička na světě. Jedná se o křížence dvou různých odrůd chilli papriček z Bangladéše a sousedního regionu severovýchodní Indie Ásám. V současné době se pěstuje v Indii, Bangladéši a rovněž na Srí Lance.

Chuť chilli papriček Naga Bhut Jolokia je svěží a plná, avšak po několika vteřinách ucítíte v ústech nekontrolovatelné pálení, které odezní až po 10 – 15 minutách. S oblibou se užívá  především v mexické kuchyni k ochucení vegetariánských jídel, dušené zeleniny k masu, do salsy, omáček, burritos, různých marinád.

Chuť a vůně Přes spalující žár ucítíte i vyváženou lehce ovocnou chuť.
Kde se pěstuje Indie, Bangladéš, Srí Lanka
Na co se používá Pro přípravu asijských a mexických pokrmů, omáček, polévek, salsy, čatní, karí, zeleninových i masových jídel, luštěnin.
Upozornění Pokud nemáte zkušenosti s extrémně pálivými papričkami, buďte velmi opatrní. Neopatrná konzumace může vést až k ohrožení života. Při práci s chilli papričkami Naga Bhut Jolokia doporučujeme chránit ruce gumovými rukavicemi.
Země původu Indie
Etiketa pro mletou chilli papričku Naga Bhut Jolokia
 
Jak se chilli řekne:
jiné názvy: Cobra chilli
latinsky: Capsicum (kříženec odrůdy papriky čínské - Capsicum chinense a papriky křovité - Capsicum frutescens)
Druh kuchyně, ve které se chilli s oblibou používá
 
Na co se chilli většinou používá
 

Kde koupím mletou chilli papričku Naga Bhut Jolokia?

Nejenom mletou chilli papričku Naga Bhut Jolokia, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně mletých chilli papriček Naga Bhut Jolokia.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě