Koření Pískavice celá

Pískavice celá

Balení 40 g 24 Kč koupit Balení 80 g 48 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 60,- / 100 g
 

Koření Pískavice celá

Semena pískavice, které se též říká fenugreek nebo-li řecké seno, se používají celá nebo pomletá v asijské a arabské kuchyni. Pískavici lze nalézt ve známých směsích karí nebo čatní. Lepší chuť semena získají, pokud je před použitím nasucho opražíte. Též je lze vařit jako luštěninu nebo nechat naklíčit do salátů.

Chuť a vůně Sladká polévková chuť i vůně.
Kde se pěstuje Středomoří, Asie, Afrika
Na co se používá Do pečiva, karí omáček, čatní, marinád, masových, bramborových a zeleninových pokrmů, při přípravě ryb, luštěnin, rýže a k ochucení sýrů.
Země původu Indie
Etiketa pro celou pískavici
Pískavice je dostupná v těchto variantách
 
Jak se pískavice řekne:
jiné názvy: methi, řecké seno, senenka, sminduch
latinsky: Trigonella foenum-graecum
slovensky: senovka grécka
anglicky: fenugreek
německy: Bockhornklee
francouzsky: fenugrec
Druh kuchyně, ve které se pískavice s oblibou používá
 
Na co se pískavice většinou používá
 

Kde koupím celou pískavici?

Nejenom celou pískavici, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celé pískavice.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě