Koření Garam Masála

Koření Garam Masála

Balení 40 g 40 Kč koupit Balení 80 g 80 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 100,- / 100 g
 

Koření Garam Masála

Směs koření Garam Masála jednoznačně patří k nejznámějšímu indickému koření, které se používá jak pro ochucení masitých jídel, tak i ve vegetariánské kuchyni při přípravě polévek z luštěnin a zeleniny. Složení směsi koření není pevně dáno a dá se říct, že co oblast nebo i rodina, to vlastní směs Garam Masála. Složení naší ostřejší Garam Masály pochází z Rajasthanu v severní Indii, kde se používá především ve formě práškové směsi. Naopak v jižní části Indie se běžně setkáme s pastou Garam Masála z kokosového mléka a octa.

Chuť a vůně Pálivější lehce nasládlá chuť s výraznou vůní připomínající karí.
Doporučené dávkování 2 vrchovaté polévkové lžíce koření na 1 kg masa nebo zeleniny, do polévek 1 vrchovatá lžíce na 1 l vody
Příprava Na začátku přípravy je vhodné směs koření Garam Masála opražit na oleji, aby vynikla jeho chuť a vůně.
Země původu Česká republika
Etiketa pro Garam Masálu
 
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Zkuste přidat tuto směs do dýňové polévky.
 
Druh kuchyně, ve které se Koření Garam Masála s oblibou používá
 
Na co se Koření Garam Masála většinou používá
 

Kde koupím Garam Masálu?

Nejenom Garam Masálu, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně Garam Masály.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě