Koření Jihoafrické koření

Jihoafrické koření

Balení 40 g 48 Kč koupit Balení 80 g 96 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 120,- / 100 g
 

Jihoafrické koření

V této hrubě namleté směsi objevíte všechny chutě jihoafrické kuchyně, ve které koření hraje zásadní roli. Koření do této části Afriky po staletí přiváželi arabští obchodníci, takže se postupně dokonale prolnulo do místní kuchyně, která je bohatá i prostřednictvím široké palety přistěhovalců ze všech koutů planety. Právě díky této kombinaci různých receptů a kulinářských nápadů nacházíme v každém zdejším jídle škálu roztodivných chutí od ostře pálivé, přes kořeněnou, až po sladkou.

Ve směsi najdete 19 různých přísad s dominancí typicky exotického koření jako je kardamom, skořice, kurkuma nebo římský kmín. Pálivost směsi je spíše střední, a pokud tedy preferujete vyšší ostrost, přidejte lžičku nebo dvě mletého nebo drceného chilli.

Toto africké koření má široké možnosti použití. Můžete jej přidat na grilované maso jednoduše posypáním nebo si připravit marinádu ze dvou polévkových lžic koření smíchaného s olivovým olejem. Vynikající je též bylinkové máslo vyrobené z afrického koření, které necháte rozpustit na kotlete nebo steaku. Kromě marinády na maso můžete z koření připravit i zálivku na zeleninový salát. Stačí koření smíchat s octem a olejem.

Koření si můžete užít nejen při grilování, ale také s dušenými pokrmy, k ochucení rýže a rýžových jídel nebo kuskusu.

Chuť a vůně Středně pálivá chuť s výraznou vůní a chutí orientálního koření.
Země původu Německo
Etiketa pro jihoafrické koření
Honza z Království doporučuje
Jan Schneedorfer Příjemný exotický dip k vařeným bramborám vyrobíte smícháním 1 polévkové lžíce tohoto koření s 250 gramy tvarohu.
 
Africké koření nabízíme v těchto variantách
 

Kde koupím jihoafrické koření?

Nejenom jihoafrické koření, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně jihoafrického koření.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě