Káva Arabica Vietnam Son La

Vietnam Son La

Balení 50 g 34 Kč koupit Balení 100 g 68 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je dočasně vyprodáno Napište mi, až bude skladem
Jednotková cena: 68,- / 100 g
 

Káva Arabica Vietnam Son La

Ve vietnamské provincii Son La se káva pěstuje od přelomu 19. a 20. století, kdy zde kávové stromky vysázeli francouzští kolonisté. Od té doby se v této severní části Vietnamu kávě velmi daří a dnes se pěstuje na více než 12 000 hektarech a více než 80 % této vysoce kvalitní arabiky se exportuje do celého světa. Tato káva má příjemně zakulacenou hořkou chuť s nasládlým zakončením. Vůně je karamelově jemně kouřová.

Káva je zrnková, nemletá. Pokud nemáte mlýnek, rádi Vám na požádání kávu umeleme. Při objednávce do poznámky, prosím, napište na jakou hrubost si přejete kávu pomlít nebo jakým způsobem kávu připravujete (turecká káva, espresso, french press, překapávaná, mocca konvička). Mletí předem ale nedoporučujeme, protože mletá kává rychle ztrácí své aroma a chuť.

Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 7 g kávy Vietnam Son La. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 7 šálků.
Příprava Pro přípravu dobré kávy použijte 2 plné kávové lžičky (cca. 7 g) mleté kávy. Kávu zalijte převařenou vodou o teplotě přibližně 95°C. Pokud vodu ohříváte v rychlovarné konvici, této teploty dosáhnete asi půl minuty po vypnutí konvice.
Země původu Vietnam
Etiketa pro kávu Vietnam Son La