Káva Arabica Zimbabwe Chipinge

Zimbabwe Chipinge

Balení 50 g 36 Kč koupit Balení 100 g 72 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 72,- / 100 g
 

Káva Arabica Zimbabwe Chipinge

Zimbabwská káva je kávou labužníků. Tato káva vysoké kvality se vyznačuje jemnou a čistou chutí s ovocným nádechem. Vyžaduje střední až silnější pražení, při kterém se rozvine jeho bohatá chuť s jemnou nakyslostí.

Káva se v Zimbabwi začala pěstovat v 60. letech 20. století, když zde jihoafričtí farmáři založili první plantáže. Kávová produkce země se koncentruje poblíž hranic s Mozambikem. 

Káva je zrnková, nemletá. Pokud nemáte mlýnek, rádi Vám na požádání kávu umeleme. Při objednávce do poznámky, prosím, napište na jakou hrubost si přejete kávu pomlít nebo jakým způsobem kávu připravujete (turecká káva, espresso, french press, překapávaná, mocca konvička). Mletí předem ale nedoporučujeme, protože mletá kává rychle ztrácí své aroma a chuť.

Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 7 g kávy Zimbabwe Chipinge. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 7 šálků.
Příprava Pro přípravu dobré kávy použijte 2 plné kávové lžičky (cca. 7 g) mleté kávy. Kávu zalijte převařenou vodou o teplotě přibližně 95°C. Pokud vodu ohříváte v rychlovarné konvici, této teploty dosáhnete asi půl minuty po vypnutí konvice.
Země původu Zimbabwe
Etiketa pro kávu Zimbabwe Chipinge