Dárková sada černých čajů

Dárková sada černých čajů

Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Dárková sada černých čajů

Vstupte do světa černého čaje a jeho nekonečné palety chutí a aroma. Od silného a robustního indického Assamu, přes plně aromatický cejlonský Dimbula Udwela, až po subtilní nuance Darjeelingu, který se nazývá šampaňské mezi čaji pro jeho jemné a květinové tóny. Každý čaj má svou vlastní osobnost, která odhaluje rozmanité aspekty tisíciletého čajového dědictví  a slibuje jedinečný zážitek jako je dech beroucí krajina, ze které pochází. Naplňte si šálek a vydejte se na cestu za čajovou kulturou, bon voyage!

Dárková sada černých čajů obsahuje:

INDIE ASSAM
Vysoce kvalitní třída indického čaje pěstovaného v oblasti Assam. Velmi povzbuzující nálev z tohoto čaje je silný, s bohatou vůní a plným tělem. Barva čaje je čirá, tmavě červená. Oblast Assam leží v severovýchodní Indii, je to největší pěstitelské území čaje na světě, kde se čaj pěstuje již od 19. století.
Návod na přípravu: Na šálek dejte jednu čajovou lžičku černého čaje Assam. Zalijte vroucí vodou a ponechte 3-5 minut louhovat. Poté přeceďte. Tento čaj je určený k jednomu nálevu. Můžete jej ochutit citronem, medem, cukrem i mlékem dle chuti.

CEYLON DIMBULA UDWELA
Dimbula byla jednou z prvních oblastí, kde se na Srí Lance začal pěstovat čaj. Plantáže, na kterých čajovník roste, leží v nadmořské výšce 1400 m. Monzunové deště a chladné počasí přispívají k specifické chuti tohoto lahodného čaje. Čajové lístky jsou velké, dlouhé, mírně svinuté a vytvářejí světle hnědý nálev s chutí zralých jablek.
Návod na přípravu: Na šálek dejte jednu čajovou lžičku tohoto ceylonského čaje. Zalijte vroucí vodou a ponechte 3-5 minut louhovat. Poté přeceďte. Tento čaj je určený k jednomu nálevu. Můžete jej zjemnit přidáním mléka a osladit dle chuti.

DARJEELING HIMALAYA BLEND
Tradiční směs kvalitních vysokohor-ských čajů z oblasti Darjeeling v Indii s vyrovnanou, lehce medově nasládlou chutí a jemnou vůní. Tmavé listy jsou střední pravidelné velikosti. Některé lístky jsou zakončeny zlatavými neroz-vinutými pupeny (tzv. tips). Tento čaj s nálevem měděné barvy je vhodný ke každodennímu pití.
Návod na přípravu: Na šálek dejte jednu čajovou lžičku čaje. Zalijte vroucí vodou a ponechte 3-5 minut louhovat. Poté přeceďte. Tento čaj je určený k jednomu nálevu. Lze jej dochutit mlékem, popř. osladit.

Obsah: 70 g čajů.

Kde koupím Dárková sada černých čajů?

Nejenom Dárková sada černých čajů, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě