Jak je zboží zabaleno?
Jak je zboží zabaleno?
Jak je zboží zabaleno?
Jak je zboží zabaleno?
Jak je zboží zabaleno?
 

Jak je zboží zabaleno?

 

Jak je zboží zabaleno?

V našem Království přistupujeme s nejvyšší péčí nejen k samotným produktům, ale i k jejich zabalení, které je pro udržení kvality při zasílání poštou klíčové.

Až teprve po přijetí vaší objednávky produkty pečlivě navážíme a zabalíme dle množství, které jste si objednali. Máte tak jistotu, že koření, káva, čaje a další laskominy jsou opravdu čerstvé a nečekají na vás dlouhé týdny nebo měsíce zabalené kdesi ve skladu.

Aby byly tyto potraviny co nejlépe při transportu chráněny, používáme pro jejich balení kvalitní pevné a neprodyšné polypropylenové sáčky s pružným ZIP uzávěrem. Ten umožňuje, abyste mohli balení opakovaně snadno otevřít a zase uzavřít

Každý sáček je označen všemi důležitými informacemi, které se vám mohou hodit: název produktu, složení s vyznačenými alergeny, země původu, datum minimální trvanlivosti, stručný popis použití a případně krátký návod na přípravu a dávkování. Pokud byste chtěli tyto nálepky použít i na své kořenky a dózičky, můžete si objednat i samostatné etikety.

A jak pak zajišťujeme, že vám produkty dorazí nepoškozené a v bezpečí? Vaší objednávku zabalíme do papírové krabice, kterou vyplníme papírem a kartonem tak, aby naše produkty vydržely až k vám v perfektním stavu i přes často nešetrné zacházení spedičními společnostmi. A pokud by se i přesto náhodou stalo, že zásilka přišla poškozená, nebo se dokonce ztratila, ozvěte se nám a obratem za vás reklamaci bleskově vyřídíme.

Těšíme se na vaši objednávku a doufáme, že vás naše pečlivě zabalené laskominy budou těšit stejně, jako nás těší jejich příprava pro vás!


Poznámka pod čarou

Proč používáme plastové obaly?

Možná vás překvapí, proč, když jsme obchod, který umožňuje bezobalový nákup do vlastních nádob a případně vám rádi zboží navážíme do papírových sáčků, používáme u e-shopových objednávek plastové obaly. Odpověď spočívá v bezpečnosti - plastové obaly při zasílání poštou nejlépe chrání naše produkty.

Jsme si vědomí, že plastové obaly jsou z hlediska udržitelnosti a ekologie problematické, ale bohužel se nám zatím nepodařilo najít žádné lepší řešení, které by zajistilo maximální ochranu potravin. Čistě papírové sáčky není možné pro potraviny typu káva, čaj nebo koření použít, protože jednak při transportu hrozí jejich protržení a především neumožňují hermetické uzavření. Hrozí tak, že se jednotlivé vůně produktů vzájemně promísí. Zvláště káva je na to velmi citlivá. Proto se často kombinuje papírový obal s hliníkovou nebo plastovou vložkou. To je ovšem pro recyklaci jedna z nejhorších variant, jelikož takové materiály se od sebe před zpracováním musí ručně oddělit.

Rovněž tzv. biodegradovatelné (kompostovatelné) plastové sáčky (PLA) se z hlediska ekologie ukazují jako velmi kontroverzní. Pokud nejsou dodrženy přesné technologické podmínky k rozkladu (např. teplota 60°C) vznikají tzv. mikroplasty, které jsou snad možná ještě horší, než "normální" plast. Více informací o rozložitelných plastech se můžete dočíst např. zde.

Problematiku obalů stále sledujeme a pokud najdeme lepší a ekologičtější způsob, rádi jej využijeme. Budeme vám tedy vděčni, pokud nás upozorníte na nějaké řešení, na které třeba někde narazíte. Napište nám na obchod@kralovstvichuti.cz.