Sada koření Grilování kolem světa - Afrika

Sada koření Grilování kolem světa - Afrika

Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Sada koření Grilování kolem světa - Afrika

V Africe narazíte jak na divokou džungli, kam nevkročila lidská noha, tak i na moderní mnohamilionové metropole. A stejně tak pestrá je africká kuchyně, ve které ochutnáte vynikající masové speciality i jednoduché pokrmy ze zeleniny. Neváhejte tedy a vydejte se na horkou cestu černým kontinentem, bon voyage!

Obsah dárkové sady koření Grilování kolem světa - Afrika:

CHAKALAKA
Chakalaka bylo oblíbené zeleninové jídlo černošských horníků v Johannes-burgu v polovině 20. století. Jedla se teplá i studená k masu nebo jen samotná s chlebem či kukuřičnou kaší podle toho jak daleko bylo k výplatě. Ke zjemnění její ostré chuti se zapíjela kysaným mlékem. Koření Chakalaka dokáže proměnit jak dušenou nebo pečenou zeleninu, tak i grilované maso v ohnivý zážitek, který odráží rozmanité vlivy a bohatou historii jihoafrické kuchyně.
Složení: rajčatové vločky, koriandr, kurkuma, hořčice, chilli, pepř, kmín, pískavice, cizrnová mouka, česnek, celer, skořice, karotka, pastinák, petržel, pórek, list celeru, mrkev, cibule, mořská sůl (3 %), paprika.

HARISSA
Jako horké tuniské písky, odkud tato oblíbená směs pochází, zanechá harissa horkou stopu ve vašich ústech. Pálivost není díky ostatním složkám tak přímočará, ale přesto se řadí k nejpálivějším směsím. Slouží jako základní přísada pro přípravu kořenící pasty, podobně jako sambal, ale k dochucení ji lze použít i samostatně. Tradičně se používá všude tam, kde se přidává chilli, tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, při grilování a pečení masa a ryb apod. Nejčastěji se podává s kuskusem nebo v polévkách a k dušeným pokrmům.
Složení: česnek, chilli, koriandr, paprika, rajčatový prášek, římský kmín, sůl (max. 9 %). 

BERBERE
Berbere je tradiční pikantní směs koření etiopské kuchyně, ve které má široké možnosti použití od ochucení pečeného a grilovaného masa a ryb, přes dušenou i pečenou zeleninu a různé druhy omáček, až po rýži, čočku nebo cizrnu. Pro grilované a pečené maso se koření používá buď přímo, nebo si z něj kombinací s olejem připravíme marinádu. Koření Berbere odráží důležitost koření v etiopské kuchyni a stalo se synonymem pro gastronomii této země.
Složení: zázvor, pepř, mořská sůl (15 %), chilli, paprika, římský kmín, koriandr, nové koření, kurkuma, pískavice, muškátový ořech, kardamom, hřebíček. Může obsahovat stopy hořčice, celeru, sezamu, lepeku a mandlí.

Obsah sady: 150 gramů koření.

Druh kuchyně, ve které se Sada koření Grilování kolem světa - Afrika s oblibou používá
 
Na co se Sada koření Grilování kolem světa - Afrika většinou používá
 

Kde koupím Sada koření Grilování kolem světa - Afrika?

Nejenom Sada koření Grilování kolem světa - Afrika, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě