Kávová cesta kolem světa Afrika 2
Afrika 2
Afrika 2
 

Afrika 2

Balení 1 ks 220 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Kávová cesta kolem světa Afrika 2

V Malawi nemá pěstování kávy tradici, přesto je výborná. Její zrnka připomínají lesknoucí se hřbety rybek, žijících ve zdejším jezeře. Naopak v Keni se káva pěstuje již dlouho a je velmi žádaná. Káva z Keni je gurmánským zážitkem. Domorodci věří, že v jejich kávě se ukrývá síla lva, elegance žirafy a rychlost geparda. Podobný zážitek přináší i káva, která se dováží ze Zambie. Je rovněž vysoké kvality, její chuť je však jemnější. Přesvědčte se o tom na místě stejně tak, jako známý český cestovatel Dr. Emil Holub, který zde pobýval v roce 1875. Neváhejte a vydejte se na cestu, bon voyage!

MALAWI PLUS PAMWAMBA
Ač Malawi patří k nejmenším africkým zemím, které produkují kávu. Vyzrálost chuti této kávy dosahuje ohromujících rozměrů. Nepražené zrno se od ostatních odrůd kávy liší odstínem, který je zbarven jemně do modra. Proto Malawijci srovnávají barvu těchto zrn se hřbety rybek. Tato káva je známá pro svoji plnou, živou chuť, která se rozvine do lahodných nasládlých odstínů a velmi výraznou vůni.

KEŇA MASAI
Chuť citrusů, sladkých třešní, pomeranče, mandarinek a jasmínu. Vše se krásně prolíná s výbornou aciditou a sladkostí. Obdivuhodná sametovost až hebkost.

ZAMBIE KABWE
Tato káva velmi dobré kvality je jemně nakyslá s harmonickou chutí bez hořkosti. Vyžaduje silnější pražení, při kterém se rozvine její jemná, ale plná a bohatá chuť.

Balení obsahuje od každého druhu 50 gramů zrnkové nemleté kávy. Celkem tedy 150 gramů kávy.

Země původu Česká republika