10 receptů na netradiční svatomartinskou husu

10 receptů na netradiční svatomartinskou husu

 

10 receptů na netradiční svatomartinskou husu

Tradice je tradice a svatomartinské slavnosti jednoznačně patří k těm příjemnějším událostem, které si rozhodně žádný milovník dobrého jídla a pití nenechá ujít. Aby ty letošní svátky byly ještě zajímavější, přinášíme vám 10 netradičních receptů na (nejen) svatomartinskou husu, které nás inspirovali po celém světě.

Každý rok, když se podzimní větřík změní v chladnější listopadový vítr, mnoho českých a moravských kuchyní ožije vůní pečené husy. Svatomartinská husa je klasika, která se datuje staletí zpátky, a pro mnohé z nás znamená předzvěst vánoční sezóny. Ale i když máme tendenci se držet toho, co známe a co milujeme, je v kulinářském světě vždy místo pro novou inspiraci.

V našich receptech vás vezmeme na gastronomickou cestu, která objevuje netradiční recepty na dobře vypečené husičky. Od kombinací s osvěžujícími pomeranči nebo sladkými fíky, přes exotické mexické chutě a asijské koření, až k tradiční německé a italské kuchyni. Zkuste si třeba představit husu po italsku, kde se sladkost rajčat a vůně bazalky spojí s měkkým masem husy nebo naopak čínská husa s voňavým kořením pěti vůní.

Není to jen o zkoušení nových chutí, ale také o hledání, jak tradiční metody mohou být oživeny novými technikami a ingrediencemi. Ať už jste tradiční kuchař nebo avantgardní kulinář, tato kolekce receptů vás určitě inspiruje k experimentování v kuchyni.