Cajunské koření

Cajunské koření

Balení 40 g 44 Kč koupit Balení 80 g 88 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 110,- / 100 g
 

Cajunské koření

Originálně namíchané Cajunské koření ztělesňuje bohatou historii a kulinářské umění cajunské kuchyně, kterou můžete objevit v Louisianě a Texasu ve Spojených státech.

Původem francouzští osadníci přišli do jižní části USA z Kanady v 18. století. Cajunská kuchyně se postupem času propojovala s místní kuchyní a začleňovala do svých receptů místní produkty, až se vytvořila specifická kuchyně plná zeleniny, ryb, mořských plodů a především ostré směsi koření.

Ať už připravujete klasické pokrmy jako je polévka gumbo, jambalaya nebo vyzkoušíte vegetariánské kořeněné sladké brambory, toto Cajunské koření zaručuje autentický chuťový zážitek. Kromě tradičních cajunských receptů je toto koření ideální pro grilování, pečená kuřecí křídla, chili con carne nebo fazole se slaninou.

Doporučené dávkování 1 vrchovatá polévková lžíce koření na 1 kg masa
Recept Směs cajunského koření se velmi dobře hodí k vařeným fazolím. Dejte na pánev slaninu a prudce ji opečte, poté přidejte jednu sklenici bílých (předpřipravených) fazolí a plechovku nakrájených rajčat. Trochu rajčatové pasty, soli a jednu polévkovou lžíci Cajunského koření. Pro ještě větší pikantnost, můžete přidat trochu mletého chilli.
Země původu Česká republika
Etiketa pro Cajunské koření
 
Jak se cajunské koření řekne:
jiné názvy: Kajunské koření
anglicky: Cajun Seasoning
Druh kuchyně, ve které se Cajunské koření s oblibou používá
 
Na co se Cajunské koření většinou používá
 

Kde koupím Cajunské koření?

Nejenom Cajunské koření, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně Cajunského koření.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě