Koření Chicken Tikka Masála

Koření Chicken Tikka Masála

Balení 40 g 36 Kč koupit Balení 80 g 72 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 90,- / 100 g
 

Koření Chicken Tikka Masála

Pro ty, kteří milují indickou kuchyni, je Chicken Tikka Masála pokrmem, který není třeba představovat. Tato klasika si našla cestu do srdce světové gastronomie díky svému luxusnímu a orientálnímu chuťovému profilu.

Speciálně namíchaná směs koření Chicken Tikka Masála zachycuje podstatu tohoto oblíbeného pokrmu a mísí to nejlepší koření indické kuchyně v dokonalé harmonii. Římský kmín přináší svou charakteristickou zemitou hřejivost, zatímco paprika poskytuje jemnou kouřivost. Chilli dodá dotek ohně, dokonale vyvážený sladkou pohodou skořice. Špetka fenyklu přidává jedinečnou aromatickou svěžest a jemný klid muškátového oříšku se snoubí s mystikou kardamomu. Soubor chutí je krásně uzavřen hlubokými, bohatými tóny hřebíčku.

Koření Chicken Tikka Masála můžeme použít jak na klasické kuře marinované v jogurtu, tak i na drůbež pečenou, dušenou nebo grilovanou. Pokud dáváte přednost vegetariánským receptům, přidejte koření na pečenou zeleninu nebo do zeleninové polévky.

Doporučené dávkování 1 vrchovatá polévková lžíce koření na 1 kg masa
Zajímavost Mnoho lidí předpokládá, že toto jídlo pochází z Indie, ale kupodivu nejoblíbenější příběh o původu receptu na Chicken Tikka Masála má kořeny ve Skotsku, kde prý musel jeden bengálský šéfkuchař improvizovat a rychle připravit exotickou hostinu. Snad i proto mnozí považují Tikka Masálu za národní jídlo Spojeného království a nikoliv Indie.
Země původu Německo
Etiketa pro Koření Chicken Tikka Masála
 
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Pro bohatší a křehčí kuře Tikka Masala marinujte kuře v jogurtu smíchaném s touto směsí koření přes noc. Dlouhým marinováním maso do sebe dokonale nasákne všechny chutě, ale také se díky jogurtu zjemní, takže každé sousto bude šťavnaté a plné dobroty tohoto oblíbeného koření.
 
Masála je dostupná v těchto variantách
 
Jak se masála řekne:
jiné názvy: kuřecí tikka masála, masála na kuře
Druh kuchyně, ve které se masála s oblibou používá
 
Na co se masála většinou používá
 

Kde koupím Koření Chicken Tikka Masála?

Nejenom Koření Chicken Tikka Masála, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě