Koření Chilli Bird´s Eye mleté

Chilli Bird´s Eye mleté

Balení 20 g 34 Kč koupit Balení 40 g 68 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 170,- / 100 g
 

Koření Chilli Bird´s Eye mleté

Dopřejte si ohnivé objetí legendárních mletých chilli papriček Bird's Eye, které do každého jídla dodají žár Afriky.

Bird’s Eye papričky, také známé jako Africký ďábel, pochází z horkého afrického podnebí a jsou známé pro svou intenzivní a přímočarou pálivost. Pokud jde o chuť, Bird's Eye patří k jednodušším papričkám, které jsou vyhledávané spíš pro svou pikantnost, než různé chuťové tóny. Jejich pikantní horko okamžitě zasáhne a bez okolků na patře vytváří živý tanec. Díky jemně mleté formě se ostrost snadno a rovnoměrně rozloží do celého pokrmu, takže první sousto bude stejně vzrušující jako to poslední.

Mleté chilli papričky Bird’s Eye jsou neuvěřitelně univerzální a najdou svůj domov v nesčetných pokrmech. Jsou základem asijské kuchyně, často se používají k dochucení karí a polévek. Jejich výrazná ostrost je ideální pro marinády a dipy ke grilovanému nebo pečenému masu a zelenině. Přidejte špetku chilli do guláše a jeho ostré nakopnutí si vaši hosté jistě budou dlouho pamatovat. Pro dobrodružného domácího kuchaře je toto chilli také vynikajícím základem pro domácí pálivé omáčky.

Se hodnotou pálivosti SHU mezi 50 000 až 100 000 patří chilli Bird's Eye mezi ty výrazně pálivější varianty papriček na světě. Jsou výrazně intenzivnější než Jalapeño a jejich teplo je okamžité a přetrvávající. Při manipulaci a používáním tohoto koření doporučujeme opatrnost a střídmost, protože i s trochou můžete rozehrát velké pekelné divadlo.

Chuť a vůně středně pálivá
Kde se pěstuje Afrika, Indie, Čína, Amerika, Austrálie
Na co se používá K dochucení všech pikantních pokrmů, do polévek, omáček, těstovin, gulášů, také při nakládání zeleniny.
Země původu Španělsko
Etiketa pro celé chilli papričky
Chilli nabízíme v těchto variantách
 
Jak se chilli řekne:
latinsky: Capsicum (odrůda papriky křovité - Capsicum frutescens)

Kde koupím celé chilli papričky?

Nejenom celé chilli papričky, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celých chilli papriček.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě