Koření Chilli Bird's Eye celé

Chilli Bird's Eye celé

Balení 20 g 34 Kč koupit Balení 40 g 68 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 170,- / 100 g
 

Koření Chilli Bird's Eye celé

Od klidných vesnických kuchyní v Ugandě, až po rušné pouliční trhy v Bangkoku, chilli Bird's Eye je už dlouho přísadou, která na talíře celého světa dodává ohnivou jiskru.

Tato drobná chilli paprička dokáže uštědřit pěkně pikantní kopanec, a proto její cesta od regionálního oblíbence ke světové kulinářské senzaci rozhodně stojí za pozornost.

Bird's Eye chilli, lidově také Africký ďábel, má své kořeny Mexiku, odkud se přestěhovala do jihovýchodní Asie. Vzhledem ke své přizpůsobivé povaze se však začala pěstovat v různých oblastech Afriky a dokonce i v některých částech Evropy. Její jméno je odvozeno od malého, zkoseného tvaru, který lehce připomíná ptačí oko.

Tato chilli paprička je známá svou palčivostí, která má hodnotu mezi 50 000 až 100 000 SHU na Scovilleově stupnici. Díky této své přímočaré palčivosti je oblíbená mezi kuchaři i milovníky jídla. V kuchyni lze Bird's Eye papričky využít různými způsoby. Můžete je celé vhodit nebo nadrtit do asijských polévek, karí či malajského sambalu.

Při zacházení s Bird's Eye je důležité dbát opatrnosti. Během přípravy se doporučuje nosit rukavice a neměli byste se dotýkat obličeje, zejména očí.

Bird's Eye chilli papričky jsou důkazem, že velké chutě mohou přijít i v drobných plodech. Jejich všestrannost při vaření v kombinaci s ostrou pálivostí je upevnila na předním místě v kuchyních po celém světě. Ať už jste nadšenci do tepla nebo zvědaví gurmáni, Bird's Eye chili slibuje kulinářské dobrodružství, které je intenzivní a opravdu nezapomenutelné.

Chuť a vůně středně pálivá
Kde se pěstuje Afrika, Indie, Čína, Amerika, Austrálie
Na co se používá K dochucení všech pikantních pokrmů, do polévek, omáček, těstovin, gulášů, také při nakládání zeleniny.
Příprava Použít je můžete celé nebo je jednoduše podrtit či nakrájet, lze využít i mlýnek na koření.
Země původu Španělsko
Etiketa pro celé chilli papričky bird's eye
 
Chilli nabízíme v těchto variantách
 
Jak se chilli řekne:
latinsky: Capsicum (odrůda papriky křovité - Capsicum frutescens)
Druh kuchyně, ve které se chilli s oblibou používá
 

Kde koupím celé chilli papričky bird's eye?

Nejenom celé chilli papričky bird's eye, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celých chilli papriček bird's eye.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě