Koření Hřebíček celý

Hřebíček celý

Balení 20 g 38 Kč koupit Balení 40 g 76 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 190,- / 100 g
 

Koření Hřebíček celý

Hřebíček je sušený kalich s poupětem z tropického stromu hřebíčkovce kořenného. Je to velmi aromatické koření. Používá se při přípravě sladkých pokrmů a pečiva, zvláště vánočního. Také na tmavé maso, hlavně skopové a zvěřinu, při nakládání sladkokyselé zeleniny a do kompotů. Patří i k houbám, nakládaným sleďům a vařené rýži. Je to důležitá ingredience do svařeného vína a punče.

Chuť a vůně Štiplavě hořkosladká chuť, příjemně aromatická vůně.
Kde se pěstuje Moluky, Indie, Srí Lanka, Madagaskar, Reunion
Na co se používá Na kořenění sladkých pokrmů, cukroví, pečiva, do horkých nápojů a kompotů. Dochutit s ním lze hovězí maso, omáčky, šunku, masové i zeleninové vývary a rýži. Patří do mnoha směsí koření orientální kuchyně.
Země původu Madagaskar, Brazílie, Komory, Indonézie, Zanzibar
Etiketa pro celý hřebíček
 
Hřebíček nabízíme v těchto variantách
 
Jak se hřebíček řekne:
latinsky: Eugenia caryophyllus
slovensky: klinček
anglicky: clove, cloves
německy: Nelken, Gewürznelken
francouzsky: clou de girofle, giroflier
Druh kuchyně, ve které se hřebíček s oblibou používá
 

Kde koupím celý hřebíček?

Nejenom celý hřebíček, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celého hřebíčku.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě