Koření Pepř černý Lampong

Pepř černý Lampong

Balení 40 g 56 Kč koupit Balení 80 g 112 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 140,- / 100 g
 

Koření Pepř černý Lampong

Lampong je černý pepř, který pochází z indonéské oblasti Lampung v Jižní Sumatře. Hlavním exportním trhem tohoto druhu pepře je především USA, kde se ovšem používá téměř výhradně v mleté ​​formě.

Kuličky tohoto černého pepře mají pálivou, suchou a ostře kořenitou chuť s tóny čerstvého dřeva a pryskyřičným pozadím. Černý pepř Lampong je lehčí a menší, než běžné odrůdy pepře. Jsou proto vhodné pro použití v mlýnku na pepř s kovovým i keramickým mechanismem.

Ať už celé, drcené nebo mleté, zušlechťují pokrmy příjemnou kořenitostí a dodávají pokrmu kulatou a hlubokou chuť.

Lampongský černý pepř se používá nejen k dochucení tmavých mas, jako je hovězí a jehněčí, ale také k rybám s výraznější chutí.

Chuť a vůně Peprně ostrá, suchá a kořeněná chuť s tóny čerstvého dřeva.
Kde se pěstuje Indonésie, oblast Lampong v Jižní Sumatře
Na co se používá grilovaná jídla, vývary, dušená jídla, polévky
Země původu Indonésie
Etiketa pro černý pepř Lampong
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Když dělám vývary, dušená jídla a polévky, ráda přidávám pepř celý. Na grilované nebo restované maso spíše používám čerstvě pomletý pepř z mlýnku.
 
Jak se pepř řekne:
latinsky: Piper Nigrum
slovensky: čierne korenie Lampong
anglicky: black pepper Lampong
německy: Schwarzer Pfeffer Lampong
francouzsky: poivre noir de Lampong
vietnamsky: Hạt tiêu đen ở Lampong
Druh kuchyně, ve které se pepř s oblibou používá
 
Na co se pepř většinou používá
 

Kde koupím černý pepř Lampong?

Nejenom černý pepř Lampong, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně černého pepře Lampong.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě